. فقط یک دقیقه وقت بزارید و کپشن رو بخونید همراهای گلم به سلامتیمون اهمیت بدیم …


.
فقط یک دقیقه وقت بزارید و کپشن رو بخونید همراهای گلم💙
به سلامتیمون اهمیت بدیم😉🤗👌
#لوپوس اریتماتوز #سیستمیک SLE یک بیماری خودایمنی #مزمن است که می تواند ارگانهای متعددی یخصوص پوست ،مفاصل،خون ،کلیه ها وسیستم عصبی مرکزی را در بدن
درگیر کند.
بیماری ممکن است بابروز علایم جدیدی که بتدریج در طی هفته ها ،ماهها ویا حتی سالها ، ظاهر می شود ، شروع گردد. از شایعترین علایم اولیه لوپوس در بچه ها ، شکایات غیر اختصاصی مثل خستگی مفرط وکسل بودن می باشد.بسیاری از کودکان مبتلا به #لوپوس ، #تب متناوب یا دایمی ،کاهش وزن وکاهش اشتها دارند.
لوپوس می تواند بصورت فامیلی دیده شود.کودکان یکسری فاکتورهای ژنتیکی که هنوز شناخته شده نیستند رااز والدینشان به ارث می برند که ممکن است آنها را مستعد ابتلا به لوپوس کند.در حالیکه ابتلا ی قطعی به لوپوس را نداشته باشند.در عین حال که احتمال گرفتن بیماری #لوپوس برای آنها بیشتراست. برای مثال ،در دوقلوهای همسان ،اگر یک قل مبتلا به لوپوس باشد ، خطر گرفتن لوپوس در قل دیگر بیشتر از 50% نیست.هیچ تست #ژنتیکی یا تشخیص قبل از تولد برای لوپوس وجود ندارد.
برای تشخیص رسمی لوپوس ، بیمار باید حداقل 4 مورد از این 11 معیار رادر هر زمانی از شروع بیماری داشته باشد. گرچه پزشکان ماهرمی توانند تشخیص #لوپوس را حتی در حضور کمتر از 4 معیار نیز مطرح نمایند.
1. بثورات پوستی ” بال پروانه ایی” 2افزایش حساسیت به نورخورشید (فتوسنسیتیویتی )
3.#لوپوس دیسکویید
4.زخمهای مخاطی
5.#آرتریت (التهاب مفصل)
6.پلوریت (التهاب پلور
7.درگیری کلیه
8.سردرد، تشنج و تظاهرات عصبي -رواني مثل اختلال در تمرکز وحافظه، اختلالات خلقی، افسردگی و سایکوز(يك اختلال ذهنی جدی که تفكر و رفتار فرد را دچارآشفتگی می کند)
9.اختلالات سلولهای خونی
10.اختلالات ایمنولوژیک
11.آنتی بادی های ضد هستهANA. #آزمایشگاه_نیکان_رویش_ژنمطالب جذاب